HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

sobota

25

Czerwiec 2011

3

komentarzy

Polska Służba Zdrowia

Napisała: , w kategorii: styl życia

To skandal!
Nadszedł ten dzień, w którym zaszczepiłam Małego. Gryzłam się strasznie, ale w ostateczności wybraliśmy szczepionkę „6w1”. Nie było najgorzej, choć Synek kochany, strasznie rozdarł swoją śliczną buzię, gdy poczuł igiełkę w swojej nóżce. Uff… kolejny raz w sierpniu dopiero.
Szczepienie to był dla mnie trudny temat. Moje dylematy były czysto merytoryczne. Ważne było jedynie dobro mojego dziecka, bez względu na cenę. I tak sobie myślę… ile matek ma RZECZYWISTY wybór w rodzaju szczepionki? Ile matek ma łzy w oczach, gdy chcąc oszczędzić dziecku dodatkowego bólu, chętnie wybrałyby szczepionki skojarzone? A tu niestety… brak funduszy na to! Uważam, że nie jest to uczciwe. Państwo Polskie promując, poprzez szereg kampanii, również telewizyjnych, szczepienia dla dzieci mówi: „Matko! Chroń swoje dziecko! Zaszczep je koniecznie, bo może stać się coś złego!”, nie dodaje „i słono zapłać za bezpieczeństwo swojej pociechy”.
Równy start” – to bzdura. Od samego początku dzieci są nierówno traktowane. A Państwo zamiast chronić tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych swoich obywateli, wzmacnia te podziały. Co jak co, ale ochrona zdrowia tych maleńkich istot powinna być taka sama i bezpłatna dla wszystkich! Obawiam się, że jesteśmy jedynym państwem w Europie, w którym płaci się za szczepionki skojarzone. To skandal!
Jeszcze niedawno nie zdawałam sobie sprawy z problemów Służby Zdrowia. Sama nie korzystałam zbyt często, a jak już musiałam, to nie było problemu żeby czasem zapłacić za dodatkowe „usługi”. Teraz, gdy zostałam matką, mój poziom empatii wzrósł ogromnie. Solidaryzuję się ze wszystkimi matkami. I zła jestem, gdy pomyślę, jakie to wszystko nieuczciwe jest.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *