HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

czwartek

25

Sierpień 2011

7

komentarzy

DJ Słoneczko nie działa!!!

Napisała: , w kategorii: styl życia

Dorasta mi ten Mały Mężczyzna jak nic! Staje się bardziej wymagający. Nie daje mi się uśpić prostymi, sprawdzonymi od trzech miesięcy chwytami… 
A wszystko zaczęło się gdy odkryłam, że DJ Słoneczko już na niego nie działa!
Oj… jakiż to dla mnie był zbawienny cud techniki! Głupia pozytywka, a tyle może. Bez niego zasypianie po prostu się nie udawało. I humorki Synka liczone były na Słoneczka. Duże zmęczenie = pół Słoneczka = 5 min. usypiania. Średnie rozbudzenie = dwa Słoneczka = 10 min. usypiania… itd. Jak Mr.Tata wracał do domu z pytaniem „jak poszło” odpowiadałam „eee, tak sobie, trzy słoneczka”. A teraz?
Teraz mój Rozbójnik to na Słoneczko luka, guga i śmieje się, przekręca się na boczek i walki sobie urządza zamiast zamknąć te oczęta swoje zmęczone. I wie, gdzie ciągnąć, żeby grało… a Mama głupiutka stoi i patrzy i ciągnie za sznureczek i liczy po cichu:  jedno słoneczko, dwa słoneczka, trzy słoneczka, cztery… (ależ marudny dziś ten Synek), pięć… I sama od tego liczenia oczy zamyka, a Synek ani myśli zasnąć. 
Nie ma co tak stać, tylko szybko trzeba nowy sposób wymyślić jak tu Szanownego Księcia uspać… W paranoi swojej myślę: „a może cyca dam? dopcha się i zaśnie? (ale gdzież bym śmiała Synka na siłę karmić – odpada). No to bujak? ( Bujak? – i tak pół nocki na tym bujaku? Serca bym chyba nie miała). Wiem! Wyhuśtam w  wózku! (w takie upały w takiej ciasnocie i ciemnocie? Nigdy)”. Myślę i patrzę do łóżeczka: oj Synku drogi, gdybyś takim słodkim ciężarkiem nie był to i całą nockę na rękach bym Cię nosiła. Nic. Trzeba znaleźć inną pozytywkę! Pomyślałam: Kołysanki? Why not?
Zaczęłam od: „Z popielnika na Wojtusia” – Synek skierował wzrok na swą ukochaną mamusię.
Potem nastąpiła: „Był sobie król, był sobie paź” – Synek wpatruje się skupiony.
Przy „Ach śpij Kochanie” – oczka zaczynają się kleić i nawet ziewnięcie zaliczył.
Ale dopiero podczas „Ta Dorotka, ta malusia” – odpłynął totalnie…
Ogłaszam uroczyście, że DJ Słoneczko został zwolniony, a zatrudniony nowy usypiacz: DJ Happy Power Mama. :)))))

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *