HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

środa

1

Luty 2012

17

komentarzy

Zdrowa dieta… tym razem rodziców

Napisała: , w kategorii: styl życia

Zawsze byłam zwolenniczką zdrowego jedzenia. Przynajmniej kiedyś wydawało mi się, że jem zdrowo, że zdrowo żyję, jestem aktywna fizycznie, i w ogóle, że wszystko jest OK. I nie przeszkadzało mi, że „od czasu do czasu” wyskoczę na kebaba, kupię paczkę czipsów, napiję się wina więcej niż jeden kieliszek… Przecież nie można być takim restrykcyjnym…
A jednak można! Oczywiście w ciąży szczególnie dbałam o swoje zdrowie i dietę. Był to czas odrzucenia wszystkiego co szkodliwe bądź bezwartościowe. W etap karmienia piersią przeszłam gładko. Nie bałam się jeść ekstra lekko, zdrowo, „bez polepszaczy”, bez niezdrowych tłuszczów i kalorii. I co najważniejsze bardzo mi zaczęły smakować np. niedosolone ziemniaki czy brokuł. Ba! Mr.Tata nie narzekał również a nawet sugerował by tak było już zawsze.
No i będzie. Przemyślałam  sobie kwestię żywienia i dopiero teraz zauważyłam jak wiele błędów popełniałam. Wymówki  nie były wymówkami a standardem. „Od czasu do czasu” było normą. A tak dobrze o sobie myślałam! Że taka rozsądna, że dbam o siebie, że jestem „fit”. 
Muszę przyznać, że od półtora roku co najmniej trzymam naprawdę zdrową dietę. Teraz zrobiłam jeszcze jeden krok: wyeliminowałam z jadłospisu kilka rzeczy, które jeszcze gdzieś tam mi wchodziły w nawyk. Mieszanki przyprawowe typu „do kurczaka” zamieniłam np. na suszone zioła. Wywaliłam przyprawę typu „vegeta” i „magi”. Gotowy sos do spaghetti zamieniłam na pomidory. Więcej grzechów nie pamiętam. 
Oczywiście gotuję dużo warzyw, kasz, chudego mięska. Solę minimalnie. Zwracam uwagę na naturalność tego co jemy. Oczywiście nie zaglądam wciąż do certyfikatów eko-hodowli i eko-upraw, ale staram się kupować u „sprawdzonych źródeł”.
I kusi mnie jeszcze, żeby chemię w kosmetyczce zastąpić naturą. Już sobie wyobrażam jak cudownie i apetycznie wyglądałabym wysmarowana miodem :)))

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *