HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

Yearly Archive: 2014

poniedziałek

29

Grudzień 2014

7

komentarzy

Od sylwestra do sylwestra

Napisała: , w kategorii: styl życia

Skacząc wczoraj bezmyślnie po stronach internetowych trafiłam na wypowiedź Natalii Siwec „Sylwester to jedna z najgorszych imprez w roku”. Niewiele mam wspólnego z tą panią, ale w tym przypadku zgadzam się z nią w stu procentach. Bo nie ma chyba nic gorszego niż szczęście na zawołanie.

Nigdy nie lubiłam tego napięcia towarzyszącego imprezie sylwestrowej. Bombardowania mnie pytaniami:
– co będziesz robić?
– jak się ubierzesz?
– gdzie jedziesz? gdzie idziesz?
– Nigdzie? uuu… to fatalnie.  (więcej…)

wtorek

23

Grudzień 2014

5

komentarzy

Spokojnie na święta

Napisała: , w kategorii: styl życia

Nigdy wcześniej nie rozumiałam dlaczego życzy się „spokojnych i wesołych świąt”. To znaczy, że wesołych to rozumie się samo przez się, ale o co chodzi z tym spokojem?

Nie rozumiałam do momentu, kiedy sama tych świąt nie zaczęłam organizować. W gonitwie między pracą, sklepowymi kolejkami, walką o karpia, wielogodzinnym staniem w kuchni, szukaniem i pakowaniem prezentów… z trzylatkiem u boku… no cóż… spokój mi się marzy w te święta.  (więcej…)

wtorek

16

Grudzień 2014

3

komentarzy

Samokontrola

Napisała: , w kategorii: styl życia

Został już tylko tydzień do Wigilii. Znając życie święta skończą się szybko, kolejne dni będą się toczyć w zwolnionym tempie. Potem sylwester, Nowy Rok… i uświadomimy sobie, że znów jesteśmy starsi. Nakręceni noworocznymi postanowieniami obiecujemy sobie działać. Niczego nie zmarnować… być lepszym, bogatszym, szczęśliwszym. Końcówka roku sprzyja też podsumowaniom… spokojny ten, kto niczego nie planuje i niczego nie oczekuje. Zasiada przy świątecznym stole ze słowami „to dobry rok” lub „następny musi być lepszy”, nie precyzując dlaczego.  (więcej…)

wtorek

9

Grudzień 2014

3

komentarzy

Slow down

Napisała: , w kategorii: trening

Mam wrażenie, że czas zamiast zwolnić w tym grudniowym okresie, mocno przyśpieszył. Nie wiem w co mam ręce włożyć, a lista spraw do załatwienia zastraszająco rośnie. Miałam pisać. Jak na razie wpisuję tylko tematy, które chcę poruszyć. Przy trzydziestym punkcie już sama nie wiem o co chodziło mi przy pierwszym. Wpadłam w jakieś błędne koło i zamiast skupić się i zrobić co do mnie należy, otwieram laptopa i zaraz go zamykam. „Napiszę o tym jutro”. Ale „jutro” jest dokładnie to samo.  (więcej…)

wtorek

25

Listopad 2014

3

komentarzy

Jajo

Napisała: , w kategorii: dieta

Mówiono mi: „nie jedz za dużo jajek, bo będziesz miała problemy ze zdrowiem”. Mi… młodej i zdrowej kobiecie. A ja wierzyłam i od jaj stroniłam, bo przecież żółtko to bomba cholesterolowa, która we mnie wybuchnie i zatruje mój organizm. Tak. Średnie jajko zawiera aż 212 miligramów cholesterolu… miażdżyca gwarantowana.  (więcej…)

wtorek

18

Listopad 2014

4

komentarzy

Więcej i więcej…

Napisała: , w kategorii: styl życia

Robiąc makijaż przypomniał mi się obraz moich kosmetyków pływających w muszli klozetowej. Zdarzenie miało miejsce niespełna 2 lata temu i opisałam je TU. Muszę przyznać, że dzielnie przeżyłam stratę i nie próbowałam odkupić utraconych mazideł. Zadowoliłam się wersją standard, która zmieściła mi się do małej kosmetyczki:  (więcej…)

piątek

14

Listopad 2014

4

komentarzy

Bo już prawie… święta!

Napisała: , w kategorii: styl życia

Czas pędzi szybko. Zwłaszcza ostatnio… szkolenie, treningi, mały remont, praca… nie zapowiada się, że zwolni choć na chwilę. I te reklamy… wszyscy (sprzedawcy) szykują się już do świąt. Choć czasu jest jeszcze trochę myślę, że nie jest to głupi pomysł bym sama o świętach zaczęła myśleć już teraz. A raczej o prezentach…  (więcej…)

niedziela

9

Listopad 2014

2

komentarzy

Ciasto marchewkowe

Napisała: , w kategorii: przepisy

Nie bratam się ze słodyczami. Nie jem, bo po prostu nie lubię. Z tego też powodu nie piekę, a raczej nie piekłam. Muszę przyznać, że zdarza mi się coś słodkiego upiec/przygotować od czasu do czasu.

Od czasu do czasu to oczywiście termin określający „raz na pół roku”. Nie częściej zdarza mi się eksperymentować ze słodyczą. Tak. Świadomie używam słowa „eksperymentować”, bo każdy z moich wypieków bardziej pod eksperyment się kwalifikuje niż pod pełnowartościowy produkt spożywczy.  (więcej…)

środa

5

Listopad 2014

4

komentarzy

Fobie, lęki, irracjonalny strach

Napisała: , w kategorii: styl życia

Myślę, że jestem bardzo strachliwą osobą. Pielęgnuję w sobie lęki, które często odrywają mnie od racjonalnych zachowań. Jest ich wiele. Dopiero zabierając się za ten tekst uświadomiłam sobie ile. Nie myślę o nich na co dzień, choć codziennie się z nimi zmagam. Żyją ze mną. Żyją we mnie. Skąd się wzięły? Ciężko stwierdzić… wydaje mi się, że większość sama sobie wmówiłam. (więcej…)

sobota

1

Listopad 2014

3

komentarzy

Prawdziwy Przedszkolak

Napisała: , w kategorii: dziecko

To był ważny dzień.

Nigdy nie byłam typem kobiety, która rozczulała się nad występami dzieci. Nad tkliwymi piosenkami, nieporadnie recytowanymi wierszykami, niezdarnym układem tanecznym. Nie chwytało mnie to za serce. Myślałam wtedy, że brak we mnie empatii i instynktu. Oczywiście wszystko zmieniło się, gdy zobaczyłam na scenie własne dziecko. Choć wciąż się nie rozczulam, zrozumiałam jedno.To jest ważne dla niego. Bardzo przeżywa publiczne wystąpienia, niezależnie czy jest to występ na scenie, czy powiedzenie Dzień Dobry sąsiadom w zatłoczonej windzie.  (więcej…)