HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

wtorek

25

Marzec 2014

10

komentarzy

Przedszkolak – Outsider

Napisała: , w kategorii: dziecko

W ostatnim czasie moje życie zawodowe nabrało rozmachu. Niemal z dnia na dzień nastąpił przewrót, który całkowicie pochłonął mój wolny czas (hmm… o ile ja w ogóle miałam jakiś „czas wolny”). Szybko też zapadła decyzja. Mały musi iść do przedszkola. Natychmiast.
Już od roku krążyłam wokół tematu, ale zawsze udawało mi się pogodzić moje zobowiązania z opieką nad M. Jeśli ja nie dawałam rady… telefon do dziadków ratował sytuację. Jednak dziadkowa piecza nad wnukiem nie może trwać dłużej niż kilka godzin dziennie.

Skoro decyzja zapadła… musiałam znaleźć przedszkole. Prywatne niestety, co nie jest wcale takie proste. Nie wiem ile telefonów wykonałam, z iloma ludźmi musiałam rozmawiać, i ile miejsc odwiedzić. Posłać dziecko „gdziekolwiek” to nie w moim stylu. Najważniejsze jednak, że Syn jest dokładnie tam gdzie chciałam by był.

Jest Przedszkolakiem.

Oczywiście przedszkole oferuje pełen pakiet programowy (opieka logopedyczna, język angielski, nauka czytania, nauka gotowania, rytmika, szkoła pływania…itd.). A ja uśmiecham się do siebie, i w głowie tłuką się myśli „no i co z tego skoro mój Syn…”

Jest Outsiderem

i w żadne zajęcia się nie angażuje… woli bawić się po swojemu, niż według narzuconych reguł. Może to dlatego, że dopiero oswaja się z przedszkolem, z zadaniami, dziećmi, opiekunkami… a może po prostu taki ma charakter. Okaże się za kilka tygodni.

Najważniejsze, że Mały dobrze się tam bawi, i udaje że mnie nie widzi, gdy po niego przychodzę.
Może kiedyś dostanę laurkę… 😉

demo przedszkol.

10 komentarzy

  1. MamaLemurka
    • Kasia
    • Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *