HPMblog

trening – dieta – zdrowy styl życia

poniedziałek

22

Wrzesień 2014

4

komentarzy

Nie szata zdobi człowieka, ale…

Napisała: , w kategorii: styl życia

- a zatem od jutra wyciągnij wszystko co masz w szafie i zacznij to nosić. Wszystko, co ma w sobie naszą energię, musi być w ciągłym ruchu - wyjaśniła Wikka. - Ubrania, które kupiłaś, są częścią ciebie i odzwierciedlają pewne szczególne chwile: gdy wychodziłaś z domu, żeby sprawić sobie prezent, bo świat wydawał ci się piękny. Albo gdy było ci źle i chciałaś sobie poprawić nastrój. Albo chwile, gdy postanowiłaś zmienić swoje życie. Stroje przeobrażają uczucia w materię. Są jednym z pomostów między widzialnym, a niewidzialnym. Pewne ubrania mogą przynosić ci pecha, bo zostały skrojone dla kogoś innego, a przypadkiem trafiły w twoje ręce. (...) Pozbądź się ubrań, które nie były przeznaczone dla ciebie. Noś wszystkie inne. Trzeba spulchniać ziemię, spieniać fale, a uczucia utrzymywać w ruchu. Cały Wszechświat jest w ruchu, więc i my nie możemy stać w miejscu. Paulo Coelho "Brida"

Stało się to co musiało się stać. Przyszła jesień. W zasadzie lubię, ale gdy wita mnie od razu chłodem, wiatrem i ulewnym deszczem to jestem gotowa się na nią śmiertelnie obrazić. Skoro tak, to musiałam przyśpieszyć moje rytualne porządki w szafie. Weekend chciałam spędzić na pakowaniu letnich ubrań i odświeżaniu tych nieco cieplejszych. Skończyło się trochę nie po mojej myśli… wywaliłam połowę szafy. Pisząc WYWALIŁAM, mam na myśli umieszczenie ich w kontenerze PCK. Dlaczego?  (więcej…)

piątek

15

Sierpień 2014

4

komentarzy

Nie Umiem

Napisała: , w kategorii: dziecko

Never, never, never give up. Winston Churchill

Wkroczyliśmy w dziwny etap rozwoju pt. „Nie Umiem”.

– nie umiem układać puzzla
– nie umiem kąpać
– nie umiem budołać mosta
– nie umiem ścigać

– nie umiem! Mama! Pomós! (więcej…)

środa

6

Sierpień 2014

8

komentarzy

Wychodzimy na prostą

Napisała: , w kategorii: dieta

Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków. Hipokrates ( jeśli uważamy, że wszystko jakoś się ułoży, a dziecko, które miało problemy z rozwojem, po prostu z nich wyrośnie - jesteśmy w poważnym błędzie dop. JF-K)

Właśnie minął rok odkąd rozpoczęłam z Matim terapię logopedyczną. Wtedy wydawało mi się, że ma jeszcze czas, choć byłam na tyle zaniepokojona, że udałam się do poradni. Nie ma na co czekać, gdy intuicja podpowiada, że coś działa nie tak. Teraz wiem, że dobrze zrobiłam. Logopeda to strasznie niedoceniany specjalista, błędnie omijany szerokim łukiem przez rodziców. (więcej…)

wtorek

20

Maj 2014

4

komentarzy

Plan

Napisała: , w kategorii: trening

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done

Mam plan.
W końcu poukładałam sobie grafik tak, by zmieścić w nim wszystko co kocham. Jestem wobec siebie bardzo wymagająca. Im ciekawsze wyzwanie, tym większa moja determinacja. (więcej…)

piątek

4

Kwiecień 2014

6

komentarzy

Małżeństwo nie jest dla mnie

Napisała: , w kategorii: styl życia

Marriage isn’t for you. It’s not about you. Marriage is about the person you married

Zawsze uważałam, że w egoizmie nie ma nic złego. Życie ma się jedno i trzeba czerpać z niego garściami. Robić rzeczy, które się kocha. Być bezkompromisowym. Dążyć do ściśle wyznaczonych celów. Po prostu uczynić to życie jak najbardziej „swoim”, bez dyktanda innych. (więcej…)