Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna!

Wczoraj otrzymałam list z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego o treści:
Na podstawie art.50K.P.A. wzywa się Panią w sprawie urzędowej do złożenia wyjaśnień-zeznań w P.S.S-E (jak w tytule) po otrzymaniu wezwania. Sprawa dot. zachorowania dziecka. Nie zastosowanie się do wezwania, spowoduje, że strona zostanie ukarana grzywną zgodnie z art.88 K.P.A.
No to zdębiałam. Zbladłam. Serce zaczęło walić jak oszalałe. Jak to Inspektorat Sanitarny? Przecież Synek miał tylko biegunkę. Skąd o tym wiedzą? A jak powiadomią Opiekę Społeczną i odbiorą mi dziecko (jak w the sims;) ). Głupie, najgłupsze myśli, krążyły mi po głowie. 
Zatelefonowałam. Nie było odpowiedniej osoby. Oddzwonią.
No i oddzwoniła miła pielęgniarka:
– ja tylko chciałam zadać kilka pytań o tę biegunkę. Mogę?
– proszę (???)
– jak wyglądała, ile trwała, co jadło dziecko, czy było szczepione na rotawirusy, jakie leczenie zastosowano, czy wyjeżdżaliście Państwo na dłużej? No i na koniec, czy wszystko jest już dobrze?
Wciąż mocno zdumiona odpowiadałam tak szybko jak padały pytania. Pani się pożegnała, a ja nawet nie zdążyłam zapytać po co jej te informacje i czy to jest rutynowe postępowanie Inspektoratu Sanitarnego.

Dziś wciąż jestem w szoku.
Jak mi przejdzie to zadzwonię i zapytam się czy oni tak zawsze?22 thoughts on “Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *