Na Zdrowie: Odchudzanie z jogą

Na Zdrowie: Odchudzanie z jogą

O jodze mogłabym pisać w nieskończoność. Jestem w niej zakochana po prostu. Nie ma dnia bym choć na chwilę nie karmiła swojego ciała asanami 🙂

Dziś opowiem o wpływie jogi na odchudzanie. Informacje zawarte w tym poście w znacznej mierze oparłam na książce “Joga Odchudzająca” J. Maddern

Odchudzająca joga 
Kontrola wagi to obsesja bardzo wielu kobiet. Chyba każda z nas miała takie momenty w swoim życiu, w których uważała, że powinna schudnąć, chociaż ociupinkę (nie mam tu na myśli skrajnych przypadków kobiet szczupłych a wiecznie odchudzających się). Otyłość to tuz nie zjawisko, to choroba zagrażająca życiu.
Większość odchudzających się nawet jeśli zrzuci kilkogramy, to niestety po pewnym czasie do nich wraca. Mamiące reklamy, cudotwórcze specyfiki mają w tym swój udział. Szybko żyjemy, szybko jemy, szybko chudniemy i szybko przybieramy na wadze. Szybko… popadamy w błędne koło.
Najpierw trzeba zacząć od zmiany sposobu myślenia. Zwolnić, celebrować posiłki, zastanowić się co ma wpływ na nasze ciało i samopoczucie, i jaki wpływ.
Praktykowanie jogi, a zwłaszcza hatha-jogi to bardzo skuteczny sposób na zdrowe życie. Osoby uprawiające jogę są szczupłe, silne i zrównoważone emocjonalnie.
Pozycje jogi rozciągają i napinają wszystkie mięśnie oraz zmniejszają w nich ilość tłuszczu. Ćwiczenia zwiększają masę mięśni i przyśpieszają spalanie tłuszczu w organizmie.
Możesz uniknąć też problemów ze zdrowiem:
-cukrzycy
-nadciśnienia
-artretyzmu
-zaburzeń snu (bezdechu)
-kamicy żółciowej
-zaburzeń hormonalnych
przedwczesnej śmierci
Żadna dieta nie daje takich rezultatów. Tylko regularne ćwiczenia w połączeniu z racjonalnym ożywianiem są skuteczną bronią na nadwagę.
Jeśli pragniesz trwale się odchudzić, na zawsze skończ z huśtawką wagi ciała i zacznij się odżywiać w sposób zdrowy, racjonalny. Działając na wnętrze, zachowasz równowagę w organizmie i gruczołach dokrewnych regulujących tempo przemiany materii, łaknienie, nastroje i sen.
Jeśli chcesz spróbować zachęcam do sięgnięcia po książkę.
Polecam również książkę C.Have “Joga Odchudzająca” oraz system ćwiczeń na płycie DVD “Joga odchudzająca” wydanym przez CHIC (bardzo skuteczne i w miarę proste asany, wykonalne przez każdego niemal).
Miłych ćwiczeń, a ja zmykam na matę 🙂
 6 thoughts on “Na Zdrowie: Odchudzanie z jogą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *