Półtora

Do tej pory w każdą miesięcznicę urodzin mojego Synka pisałam o tym, jakie robi postępy… Dziś opowiem Wam jaki jest mój Malec.

Jest uparty.
Nie spocznie dopóki nie osiągnie celu. Jak sobie coś upatrzy, to i cały dzień potrafi próbować po to sięgnąć. Słowo NIE traktuje z przymrużeniem oka. Rozumie doskonale co oznacza, ale równie dobrze mogłoby nie istnieć, albo istnieć tylko w tej jednej chwili. Po kwadransie potrafi się zdezaktualizować.

Jest szybki.
Szybszy niż uciekający gołąb, spadająca filiżanka, a na pewno szybszy niż mamine oko. Zanim uprzątnę jedną szkodę, mam dwie kolejne. A jaką kondycję przy tym!

Jest mądry.
Wszystko rozumie, wszystko wie, wszystkiemu się dziwi… a przynajmniej sprawia takie wrażenie.

Jest kochany.
Gdy się tulimy, odprawiamy nasze osobiste murmurando. Tulimy i mruczymy. Dzięki temu wiem, czy jak biegnie do mnie z rozpostartymi ramionami to chce się przytulić, czy walnąć mnie klockiem w kolano.

Jest dzielny.
Nikogo i niczego się nie boi. Co mnie trochę martwi, bo zadziera z innymi dziećmi. Tylko raz napotkał opór… ze strony trzyletniej dziewczynki. Od tej pory chodzili razem za rękę po placu zabaw. Czy powinnam przyjrzeć się jej bliżej?

Jest samodzielny.
Wszystko chce robić SAM. Sam się ubiera, sam je, sam myje zęby, wchodzi do wanny i puszcza wodę, sam sprząta, sam uruchamia komputer… ach gdyby jeszcze to wszystko mu wychodziło… ale mówi się, że liczą się dobre chęci.

Jest IDEALNY!

Ma półtora roku i jest moim Synem.15 thoughts on “Półtora”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *