Powrót krzeseł

Powrót krzeseł

Sytuacja pogodowa za oknem zmusiła mnie, do uprzątnięcia balkonu. Już nie mogę bezkarnie przechowywać na nim na przykład mebli.

Krzesła powróciły. Strasznie się bałam tej chwili, znając zapędy wspinaczkowe mojego Synka. Podjęłam jednak wyzwanie. Przyszedł czas na oswojenie Małego ze stołem jadalnym.

   
Przy stole czytamy książeczki, jemy posiłki (skończyło się piknikowanie na kanapie), oglądamy zdjęcia w albumach i wiele wiele innych czynności przy stole wyrabiamy. Zasada jest jedna. Stołem i krzesłami się nie bawimy (przynajmniej na razie). Chcę by Mały wiedział, że te meble do czegoś służą i nie można po nich skakać. Oczywiście zanim on to zrozumie, minie trochę czasu, więc codziennie powtarzam to czego sama nienawidzę:

– Kochanie nie wspinaj się na stół, bo mamusia się boi, że spadniesz i się połamiesz!

Dziecko powinno znać zasady panujące w domu, ale nie znoszę jak dziecku zabrania się swobodnej zabawy, ze względu na strach rodzica. Wolałam pozbyć się rzeczy, które są dla Małego zagrożeniem. Długo dawaliśmy radę. Krzesła w domu to tak naprawdę mój strach. Jak byłam dwu letnią dziewczynką spadłam z krzesła i złamałam sobie obojczyk. Teraz jak widzę jego harce to mnie ściska w środku.

Ale bardzo się staram zamiast straszenia Małego, uczyć go:
– Skarbie usiądź na krzesełku, zobacz mamusia siedzi i tatuś też. Żadne z nas na nich nie wstaje.
– Krzesełka służą do siedzenia, łóżeczko do spania, a nocnik do sikania…
itp.

Mały łapie o co chodzi i to mnie cieszy 🙂18 thoughts on “Powrót krzeseł”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *