Wideo Sponsorowane: Domestos & UNICEF

O problemie sanitarnym na świecie miałam okazję pisać już kilkakrotnie. Teraz mam okazję napisać po raz kolejny. Bo co z tego, że żyję w cywilizowanym kraju, w wygodnym mieszkaniu, z dostępem do bieżącej i ciepłej wody, a brak toalety w domu, jest dla mnie nie pojęty. Co z tego, że inni (może w biedniejszej dzielnicy, może na drugim końcu świata) tego podstawowego komfortu nie mają, skoro ja mam! Mogłoby mnie to zupełnie nie obchodzić.

Mogłoby…

Ale czy naprawdę można przejść obojętnie obok faktu, że blisko 37% ludzi na świecie nie ma dostępu do podstawowych warunków sanitarnych? Mną to wstrząsa… Mną, której przez myśl nie przechodzi, że tak wiele ludzi ma problem z umyciem rąk po wyjściu z toalety. Mimo, iż żyjemy w czasach, w których świadomość jak wiele chorób roznoszonych jest tą drogą (czerwonka, zatrucia pokarmowe, zapalenie wątroby typu A, choroby pasożytnicze itd.) powinna być powszechna, wciąż obserwuję, jak niewielu ludzi dba o podstawową higienę (np. w pracy, w toalecie w centrum handlowym).

Jak dbać przecież wiemy…

Teraz wyobraźcie sobie co dzieje się w krajach, w których nie ma toalet. Nie ma nawet podstawowych warunków sanitarnych. Higiena osobista jest ułudą. Nie z powodu niewiedzy, lecz z powodu BRAKU DOSTĘPU!!! Braku środków.

A może Was ten problem nie dotyczy? Może nie. Myjecie ręce po wyjściu z toalety, jesteście chronione i usprawiedliwione. Tylko nie wiecie komu tą rękę zaraz podacie… A może zechcecie wybrać się na wakacje, sezon w pełni, łatwo o “egzotyczną” ofertę w przystępnej cenie.

Skala problemu niestety jest ogromna. I dlatego każda akcja, mająca na celu informację i wsparcie jest potrzebna. Każdy ma prawo do podstawowych warunków sanitarnych. Tu nie chodzi o luksus, ale o GODNOŚĆ CZŁOWIEKA.

Zobaczcie sobie poniższy film z kampanii Domestosa & UNICEF “Tańcz, Bądź Szczęśliwy i Podziel się z Przyjacielem”:

Proste obrazy
Prosta rozmowa
Samo Sedno!

Chcesz wesprzeć akcję?
Kup jedną ze specjalnie oznakowanych butelek Domestosa.
Część kwoty ze sprzedaży będzie przekazana bezpośrednio do UNICEF CATS m.in na Filipinach, Wietnamie, Południowym Sudanie, Indiach.

Zapraszam również na oficjalną stronę UNICEF, gdzie możecie znaleźć więcej informacji na ten temat.

*Post sponsorowany przez Domestos2 thoughts on “Wideo Sponsorowane: Domestos & UNICEF”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *