Przedszkolak – Outsider

Przedszkolak – Outsider

W ostatnim czasie moje życie zawodowe nabrało rozmachu. Niemal z dnia na dzień nastąpił przewrót, który całkowicie pochłonął mój wolny czas (hmm… o ile ja w ogóle miałam jakiś “czas wolny”). Szybko też zapadła decyzja. Mały musi iść do przedszkola. Natychmiast.
Już od roku krążyłam wokół tematu, ale zawsze udawało mi się pogodzić moje zobowiązania z opieką nad M. Jeśli ja nie dawałam rady… telefon do dziadków ratował sytuację. Jednak dziadkowa piecza nad wnukiem nie może trwać dłużej niż kilka godzin dziennie.

Skoro decyzja zapadła… musiałam znaleźć przedszkole. Prywatne niestety, co nie jest wcale takie proste. Nie wiem ile telefonów wykonałam, z iloma ludźmi musiałam rozmawiać, i ile miejsc odwiedzić. Posłać dziecko “gdziekolwiek” to nie w moim stylu. Najważniejsze jednak, że Syn jest dokładnie tam gdzie chciałam by był.

Jest Przedszkolakiem.

Oczywiście przedszkole oferuje pełen pakiet programowy (opieka logopedyczna, język angielski, nauka czytania, nauka gotowania, rytmika, szkoła pływania…itd.). A ja uśmiecham się do siebie, i w głowie tłuką się myśli “no i co z tego skoro mój Syn…”

Jest Outsiderem

i w żadne zajęcia się nie angażuje… woli bawić się po swojemu, niż według narzuconych reguł. Może to dlatego, że dopiero oswaja się z przedszkolem, z zadaniami, dziećmi, opiekunkami… a może po prostu taki ma charakter. Okaże się za kilka tygodni.

Najważniejsze, że Mały dobrze się tam bawi, i udaje że mnie nie widzi, gdy po niego przychodzę.
Może kiedyś dostanę laurkę… 😉

demo przedszkol.10 thoughts on “Przedszkolak – Outsider”

 • Nie martw się Kochana! Mój Młody, mimo że jest przedszkolakiem od października to nadal nie angażuje się w zabawy. Dopiero od niedawna ma też kolegę. Wcześniej raczej bawił się sam. Przyjdzie czas, że i zajęcia zaczną ich interesowac. Póki co niech się bawią po swojemu. Najważniejsze, żeby mieli z przedszkolem pozytywne skojarzenia 🙂

  • Dzięki… po pierwszym tygodniu zaczyna się przyglądać, co robią inne dzieci… Myślę, że z samej ciekawości zacznie dołączać do grupy 😉

 • W jego wieku to jest zupełnie normalne, że nie interesują go zajęcia i woli bawić się sam. Przyjdzie taki czas kiedy nie będziesz go mogła ściągnąć do domu, zobaczysz 🙂
  Super, że jest przedszkolakiem – piękny okres 🙂
  A do państwowego próbowaliście zapisać ?

  • Jasne. Papiery do państwowego złożyliśmy już w pierwszym dniu rekrutacji, ale niestety nie mogliśmy dłużej czekać z przedszkolem… zobaczymy co będzie się działo we wrześniu 😉

 • Tacy outsiderzy bardzo czesto okazuja sie byc lepsi niz dzieci biorace udzial w zajeciach:) Ucza sie mimowolnie, choc ku zmartwieniu rodzicow i nauczycielek wcale nie chca brac udzialu w zajeciach. Przyjdzie tez i czas na to:)

  • Już musieliśmy go posłać. Ale naprawdę dobrze to znosi. I czuję… hmm… jakby ulgę, że ten krok już za nami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *