Co by było gdyby…

Co by było gdyby…

Wczoraj dotarły do mnie nowości z wydawnictwa MUZA. Nowości dla dzieci oczywiście. Dwie książeczki autorstwa Przemka Wechterowicza i Doroty Wątkowskiej pod wdzięcznym tytułem “Co by było gdyby…”
Uśmiechnęłam się, gdy przejrzałam obie pozycje, a już na pewno rozbawiłam, gdy w głowie szukałam odpowiedzi na zadawane pytania. Abstrakcyjne myślenie… poczucie humoru… można się tego nauczyć? Można. Wystarczy włożyć trochę wysiłku w kreowanie świata, którego nie ma. Który nie miałby prawa istnieć. Dzieci mają cudowną zdolność do traktowania rzeczywistości bardzo dosłownie, a jednocześnie tworzenia imaginacji, w które wierzą. Jak wygląda Kurczylis (dziecko kury i lisa)? Trzeba naprawdę się postarać, by sobie go wyobrazić, a spytajcie Wasze dziecko… odpowiedź otrzymacie natychmiastowo.

Wyobraźnia… to najpiękniejsza zdolność, jaką dysponują dzieci… Im bardziej podsycana, tym owocniej będzie procentować w przyszłości…

Czasem nie warto sprowadzać dziecka na ziemię, bo rozwijając skrzydła wyobraźni może doświadczyć więcej… i kiedyś… w przyszłości kreować świat, a nie tylko go biernie doświadczać.

Co by było gdyby…4 thoughts on “Co by było gdyby…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *