Zegar tyka, a prezent w lesie.

Zegar tyka, a prezent w lesie.

Zazwyczaj nie mam problemu z robieniem prezentów. Wiem co komu sprawi radość, co komu chodzi po głowie. Niespodzianki? Jestem w nich specjalistką. Zazwyczaj…
Jest tylko jeden człowiek na świecie, z którym mam problem w tym temacie. Moje własne trzyletnie dziecko.

Trzecie urodziny M. już za kilka dni, a ja nie wiem jaki prezent mam mu zrobić. A przecież nie powinnam mieć problemu. Mały cieszy się ze wszystkiego, nie ważne czy jest to zdalnie sterowane autko, czy pieczątka wyskrobana przez mamę w ziemniaku. Kręgi jego zainteresowań ograniczają się do samochodów, klocków, piłki, puzzli, rowerka… oczywiście wszystkie potrzeby są zaspakajane na bieżąco. Co więc mam mu podarować?

Wiem jedynie, że nie chcę dać mu kolejnego autka, niezależnie jak bardzo będzie wypasione. To dostaje z byle okazji. Ba! Nawet bez okazji auta dostaje.

Pomysł z hulajnogą też padł szybko. Mały ma dwa rowerki, biegowy i tradycyjny. I tylko weekendy, by się nimi zainteresować.

Akwarium. Ten prezent będzie trafiony za kilka lat. Teraz sama dołożyłabym sobie kolejnego obowiązku.

Co pozostaje?

1. Garaż drewniany

garaż drewniany

Jestem zrażona do wszelakich torów wyścigowych, garaży plastikowych itp. Już wielokrotnie to przerabiałam i żaden nie przetrwał tygodnia. Ten drewniany model wygląda solidnie. Mam nadzieję, że nie jest to mylne wrażenie.

Cena 119 zł. Dostępny na aukcji Allegro.

2. Klocki Lego

lego-duplo-auta

Wybór ogromny. Ceny zróżnicowane, w zależności od zestawu. Już raz stanęłam przed półkami z Lego i tylko wzruszyłam ramionami. Od czego mam zacząć? Nie wiem..

3. “Wafle”

wafle

To ciekawa propozycja. Pamiętam te klocki z dzieciństwa i mam do nich ogromny sentyment. Ich dużą zaletą jest cena. Zestaw podstawowy można kupić już za 20 zł. A wiadomo… im więcej klocków tym lepiej. Wdając stówkę zyskujemy imponującą ilość wafli, z których można tworzyć naprawdę zmyślne konstrukcje. Dodatkowy plus: Syn nigdy nie miał z nimi do czynienia, więc byłoby to dla niego coś zaskakującego.

4. Stempelki

stempelki
Intuicyjne obstaję przy tej propozycji. Myślę, że taki zestaw drewnianych stempelków z alfabetem, będzie prezentem na lata. Prezentem, do którego zawsze będzie można wrócić. Zestaw Djeco, który pokazałam zawiera 92 stemple: duże i małe litery, cyfry, znaki specjalne i graficzne. Cena 60-80zł, w zależności od sklepu.

I już nie mogę doczekać się czasów, w których wymarzonym prezentem dla Małego będzie gra na konsolę czy wyjście do kina i kręgle…

O. Albo bilety na koncert…

To będą piękne czasy… przynajmniej w okolicach urodzin.

*wszystkie zdjęcia pochodzą z Internetu2 thoughts on “Zegar tyka, a prezent w lesie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *