Wrocław z widelcem w tle

Wrocław z widelcem w tle

Wrocław jest dla mnie szczęśliwy i nieszczęśliwy zarazem. Pamiętam, gdy pierwszy raz tam zawitałam, wiele lat temu. Nastawiona na zwiedzanie, szybko musiałam z miasta uciekać z powodu niesprzyjającej aury. Zimno i deszcz nie popsuły jednak wrażenia, jakie na mnie zrobił.

Potem kolejne wyjazdy… raz szaleje huragan, następnym razem jestem chora, kolejnym bardzo chora… Teraz na dwie godziny stanęłam na zamkniętej autostradzie. Hmm… tak jakbym miała tam nie jechać. Z wiatrem czy pod wiatr, plan wykonać trzeba.

Na osłodę dostałam widelec, a na nim całą Europę. Wrocławski rynek zamienił się w jeden wielki biesiadny stół. Truskawki, szparagi, naleśniki, pierożki, aromatyczne mięso, piwo, wino… próbować można było do woli.

Co dokładnie się tam działo, możecie przeczytać: Europa na Widelcu.


I cieszę się, że dostałam widelec do ręki, bo przez chwilę poczułam się w swojej przestrzeni. Choć pamiętam dobrze jedną dobrą radę “Kasiu, widelec to nie włócznia, dużych szkód nie narobi”.

Może i nie… ale to zawsze jakaś alternatywa.

Za tydzień, a dokładnie 14 czerwca (sobota) w ramach Industriady, w Katowicach ruszy pierwszy festiwal kulinarny MENUfaktura. Jestem ciekawa czym mnie zaskoczy.

Jeśli interesują was tematy kulinarne i też macie ochotę się wybrać, zerknijcie na bloga Oli Oslislo (współorganizatorki), tam znajdziecie szczegółowe informacje.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *