Otaczam się!

Otaczam się!

W większości podręczników motywacyjnych można trafić na informacje dotyczące wpływu otoczenia (miejsca), w którym się żyje na własne życie. To oczywiste, że rzeczy, którymi się otaczamy mają ścisły związek z naszą osobowością, naszym humorem, nastawieniem do życia i działaniem. A przynajmniej taki związek mieć powinny. W domach, mieszkaniach odpoczywamy, regenerujemy się, ładujemy baterie, tworzymy związki, rodzinę, planujemy dalsze życie, rozwiązujemy problemy. Dobrze by było, gdyby ta przestrzeń nam w tym pomagała, a nie przeszkadzała. 

Pomijając już sprawy chaosu i bałaganu, destrukcyjnie wpływających na wszelkie kreatywne próby działania (choć znam osoby, które zarzekają się, że to właśnie w chaosie funkcjonują najlepiej – nie do końca w to wierzę i podejrzewam, że ów chaos jest kontrolowany). Człowiek źle czuje się w przestrzeni, nie należącej do niego. Blokuje się przez zgromadzenie przypadkowych  przedmiotów, których nawet nie lubi, ale wyrzucić odwagi nie ma – z różnych powodów.

Chcesz czuć się dobrze – stwórz przestrzeń, która będzie zgodna z twoim charakterem, upodobaniem.
Chcesz zmienić swoje życie – zacznij gromadzić przedmioty, które cię do tego zmotywują (np. książki, mapy, ilustracje).

I z tą właśnie myślą sama zaczęłam otaczać się przedmiotami, które mają na mnie wpływ. W głowie już dawno dokonałam rewolucji, zaczęłam wcielać ją w życie małymi krokami. Przestałam z sobą walczyć i pozwalać, by ktokolwiek mi wmawiał, że to co robię nie ma sensu.

Ma sens. Teraz widzę wszystko jaśniej niż kiedykolwiek.
Sport mam we krwi, zawsze miałam. Żałuję, że słuchałam złych doradców.

Moja przestrzeń nabiera sportowego charakteru. Teraz jest mi dobrze.2 thoughts on “Otaczam się!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *