Więcej i więcej…

Więcej i więcej…

Robiąc makijaż przypomniał mi się obraz moich kosmetyków pływających w muszli klozetowej. Zdarzenie miało miejsce niespełna 2 lata temu i opisałam je TU. Muszę przyznać, że dzielnie przeżyłam stratę i nie próbowałam odkupić utraconych mazideł. Zadowoliłam się wersją standard, która zmieściła mi się do małej kosmetyczki: 

kosm
Od tego czasu sporo się zmieniło w tej kwestii. Dochodzę do wniosku, że kobieta im więcej wychodzi tym więcej ma.
Wychodzę do pracy potrzebuję kosmetyków, butów, ubrań.
Na weekendy potrzebuję innych kosmetyków, innych butów, innych ubrań.
Wychodzę na siłownię, potrzebuję zestawu sportowego: kosmetyków, butów, ubrań… kilka setów na start.
Do tego dochodzą tzw. “wyjścia specjalne”: imprezy towarzyskie, rodzinne, na które też warto mieć coś EXTRA.

Z nostalgią wspominam czasy, kiedy makijaż robił mi tusz do rzęs, a mundurkiem były jeansy i T-shirt.
Z nostalgią, ale nie z wielką tęsknotą.

Teraz moja kosmetyczna wersja standard wygląda tak:

I wcale nie jest specjalnie duża. Co prawda, do torebki już się nie zmieści, ale to podstawa, by zrobić się na bóstwo przed wyjściem z domu. Drugi wniosek, jaki mi się narzuca to: kobieta im starsza, tym więcej potrzebuje, by wyglądać młodo. A przynajmniej by myśleć, że tak wygląda.

“Starsza” kobieta ma też bzika na punkcie pojawiających się zmarszczek.

Czasu nie zatrzymam, ale irracjonalnie wierzę w to, że im więcej w siebie wklepywać będę tym zmarszczek będzie mniej. Dlatego też daję się skusić na podstępne promocje i zaopatruję się w wynalazki takie jak ten:
kosm3
Naturalny kolagen.
5ml
Cena 6zł
Dostępny TU.

Według opisu:

to innowacyjny produkt pozyskiwany z odpowiednio wyselekcjonowanych białek morskich. Zawiera tropokolagen – składnik tożsamy z występującym w skórze, który przenikając do jej wnętrza, uzupełnia brakujące ilości kolagenu i wspiera procesy odnowy komórkowej. 
 
Kolagen to dermokosmetyk, którego substancje czynne otrzymywane są metodą hydratacji, pozwalającej na skuteczne zachowanie aktywności biologicznej tropokolagenu. Skoncentrowana formuła kosmetyku o najwyższej dostępnej na rynku zawartości aktywnego tropokolagenu i innych substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy intensywnie regeneruje skórę i stymuluje pracę fibroblastów. Dogłębnie nawilża i odbudowuje. Ujędrnia i poprawia elastyczność skutecznie wygładzając zmarszczki. Sprawia, że skóra jest pełna blasku. Dzięki zawartej melaninie wyrównuje koloryt skóry rozjaśniając przebarwienia i plamki. Produkt naturalny, nie zawiera parabenów, substancji zapachowych oraz sztucznych konserwantów i barwników. 

  Kolagen zalecany do stosowania w zabiegach mezoterapii mikroigłowej, mezoterapii bezigłowej, zabiegach ultradźwiękiem (sonoforeza, mikromasaż), jonoforezie oraz zabiegach pilęgnacyjno-leczniczych.

Skład: woda, kolagen, kwas mlekowy, kwas hialuronowy.

Wklepuję w “kurze łapki” i wierzę, że znikną…

…Kobieta 😉4 thoughts on “Więcej i więcej…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *