Życie w nawiasie? Nie, dziękuję!

Życie w nawiasie? Nie, dziękuję!

Po raz kolejny mam okazję brać udział w kampanii społecznej “Piękna bo zdrowa”. Zastanawiałam się jednak długo, jak mam Wam – Kobiety napisać, że powinnyście się badać.

Nie robiąc cytologii skazujesz się na śmierć?
Rak szyjki macicy dotyczy także Ciebie?

Trochę drastyczne. 
A może po prostu powinnam się odwołać do zdrowego rozsądku. Badanie cytologiczne nie boli przecież. Trwa zaledwie 2 minuty. Jest refundowane. Zależeć od niego może całe Twoje życie.

Żyjemy w czasach wymówek. Zawsze się jakaś znajdzie – na wszystko. Wiem, że wizyta u ginekologa nie jest specjalnie komfortowa. Że trzeba stanąć przed lekarzem i odsłonić swoje najintymniejsze fragmenty. I wiem, że wiele z Was woli tego nie robić, dlatego wymówka goni wymówkę: nie mam czasu; jestem taka zapracowana; jestem młoda i zdrowa; problem mnie nie dotyczy, bo w mojej rodzinie nikt na raka jeszcze nie zachorował.

A jeśli jednak coś złego się z Tobą dzieje, nie chciałabyś się dowiedzieć? Ta choroba nie boli… nie wtedy, gdy możesz ją wyleczyć. Potem to już jest za późno… Czasu cofnąć się nie da.

Trzeba przestać traktować swoje życie marginalnie. Nie można spychać problemów, czy wziąć ich w nawias, jakby nigdy nie istniały.

A fakty są takie:

Według Millward Brown spośród kobiet, w grupie wiekowej 20-50 lat tylko 45 proc.  wykonuje badania ginekologiczne regularnie (co najmniej raz na dwa lata), a 18% Polek w tej samej grupie wiekowej nigdy nie miało wykonanej cytologii. Efekt? 60 proc. Raka Szyjki Macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno (w drugim a nawet trzecim stopniu zaawansowania), a 5 kobiet dziennie umiera z jego powodu. Natomiast co roku na raka jajnika umiera ponad 2500 Polek…

Zastanów się wiec, czy na pewno chcesz znaleźć się w tej grupie? Bo naprawdę nie musisz. Wystarczy, że przestaniesz szukać wymówek i pójdziesz się przebadać, bo na pewno masz dla kogo żyć.

Ja mam.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”  

Zrób badanie ginek ( ) logiczne.
Nie bierz problemu w nawias!
Koniec wymówek!

VI_KPbZ_poziom2

Chcesz się przyłączyć?

 

Kwiat Kobiecościprzyłącz się do nas – zostań niezapominajką.

kup bransoletkęwww.kwiatkobiecosci.pl/bransoletka

 

 

dołącz do społeczności niezapominajek na facebooku

https://www.facebook.com/kwiatkobiecosci

lub przekaż 1% podatku na rzecz działań profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób ginekologicznych realizowanych przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości:  KRS 0000315362

KK.OGOLNOP.ORG4 thoughts on “Życie w nawiasie? Nie, dziękuję!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *