Wolne z przymusu

Wolne z przymusu

Czas na relaks i regenerację należy się każdemu bez względu jaki zawód uprawiają. Nie jesteśmy zdolni do aktywności 12/h na dobę, 7 dni w tygodniu. Nawet jeśli zdarzy nam się taki gorący okres, który uziemi nas w pracy na kilka tygodni, to z pewnością wyjdziemy z niego z nadszarpniętym układem nerwowym i totalnym wyczerpaniem organizmu. 

Na szczęście istnieje weekend!
Na szczęście istnieje urlop!

Na nieszczęście przychodzi choroba.

W najgorętszym zawodowo dla mnie okresie, pokonała mnie choroba. Bagatelizowałam ją przez 2 tygodnie. W trzecim tygodniu zaczęłam ‘kurację” po to, by ostatecznie tydzień czwarty spędzić w łóżku.

I wiecie co?
Jeszcze niedawno… płakałabym, że nie mogę trenować, prowadzić zajęć, biegać. Wpadłabym w rozpacz i skarżyła sie na niesprawiedliwość losu. Ale nie dziś.

Dziś myślę, że nie bez powodu się rozłożyłam. Albo inaczej. To, że nie mogę prowadzić normalnego życia, nie oznacza, że nie mogę pracować.

Życie stwarza nam okazje, jednak by z nich skorzystać musimy je dostrzec

 

Z racji odwiecznego “braku czasu” wiele spraw odkładałam, na “jak będzie więcej czasu”. No to teraz mam CZASU JAK MARASU, więc zabrałam się do pracy.

Dokształcanie. Dokształcanie i jeszcze raz dokształcanie. 
W tym biznesie rozkłada się każdy, kto nie poszerza swojej wiedzy (chyba w każdym zresztą). Kursy, szkolenia, samokształcenie. Czytać! 

Efektywny trening siłowy dla kobiet – materiały zebrane
Rola hormonów – zaliczone
Prozdrowotny wpływ jogi na ciało i umysł – zaliczone
Leczenie jedzeniem – wiedza poszerzona
Wegetarianizm a sport – zaliczone
Trening holistyczny dla kobiet- wiedza poszerzona
Dieta a problemy hormonalne – wiedza poszerzona

I niby tak sobie leżę. I niby nic nie robię, a plan roczny niemal wykonałam. Po tej chorobie mam sporą dawkę wiedzy, której nie zawaham się użyć na treningach. Ot takie wolne z przymusu!

Houk!2 thoughts on “Wolne z przymusu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *