Rozbieganie

Rozbieganie

Nie tak.
No nie tak miało to wszystko wyglądać. 
Też tak macie, że jak sobie coś dokładnie rozplanujecie to okazuje się, że tych planów w żaden sposób dopiąć się nie da?

Tegoroczną aktywność sportową planowałam już jesienią. Cel klarował się w styczniu… (Maraton?) Gdzieś podświadomie ustawiałam sobie ten bieg. Jesienna regeneracja, zwiększenie siły i mobilności, joga… to wszystko miało mi pomóc w dotarciu do celu. Z treningami miałam ruszyć w styczniu. I ruszyłam raz czy dwa, a potem rozłożyłam się na całego. Najpierw przeziębienie, potem zapalenie oskrzeli… i kończy się marzec, a ja dopiero od dwóch tygodni mogę biegać. 

Myślałam, że będzie lekko, a nie jest. Pamięć mięśniowa ratuje mnie przed zaczynaniem “od zera”, ale okazuje się, że moje płuca siadają. Nie wyrabiam tlenowo na dystansie 10km. Tragedii nie ma, ale po treningu ledwo mogę złapać oddech. Przekonuję się na własnej skórze jakie są konsekwencje przebytych, niedoleczonych przeziębień i stanów grypopochodnych. 

Zweryfikowałam więc moje plany.  O maratonie nie myślę na razie, choć nie wykluczam. Jednak czuję, że głowa odpuściła, więc nawet jeśli ciało będzie gotowe znieść ten wysiłek, to boję się, że moja głowa nie pobiegnie. 

Wróciłam do starego planu: 10 km w 50 min. i 21 km w 2 godziny. 
Racjonalnie.

Zadowolona wyszłam na kolejny trening. Wróciłam z poprawą wyniku… i już chciałam się ucieszyć, gdy zobaczyłam na Endomondo jak biegnie mój małżonek. Wrrr… 10km w 48’48”. Bez wysiłku, bez przygotowania, bez planu treningowego, bez diety. 

Bez sensu.

Wiedziałam, że ten moment kiedyś nadejdzie, że mnie przegoni. No ale bez przesady! 

To będzie dla nas trudny sezon, bo ja tak łatwo nie odpuszczę. Trochę rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziło… chyba 😉

Rozbieganie czas zacząć!

*źródło zdjęcia PixabayDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *