Zrealizuj swoje plany. Czakra Splotu Słonecznego.

Zrealizuj swoje plany. Czakra Splotu Słonecznego.

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego niektórzy ludzie mają łatwość w osiąganiu swoich celów? Skąd się bierze ich energia, konsekwencja i wiara we własne możliwości? Możecie uważać, że jedni są do tego predysponowani, a inni niekoniecznie. Jednak nie jest to prawdą. Każdy z nas może znaleźć w sobie wewnętrzną siłę do walki o swoje marzenia, swoje cele. Wystarczy zadbać o energię Splotu Słonecznego. Może brzmi to trochę abstrakcyjnie, zwłaszcza dla osób, które do wiedzy o czakrach podchodzą z dystansem, ale wystarczy wsłuchać się w siebie by znaleźć w tym sens. 

Raz jeszcze zacznijmy od początku. Najpierw ugruntowujemy się w rzeczywistości. Dbamy o podstawowe potrzeby: dach nad głową, jedzenie, zgromadzenie środków do życia – czakra pierwsza [Zapuść korzenie. Czakra Podstawy]. Potem dochodzą emocje i pragnienia. Umiejętność określanie tego czego naprawdę chcemy, potrzebujemy, dbanie o relację emocjonalną – czakra druga [Porozmawiajmy o seksie. Czakra płciowa]. Następnie przychodzi czas na realizację siebie, wyznaczanie i osiąganie celów – czakra trzecia. Splot Słoneczny. 

Kiedy myślę o tej właśnie czakrze od razu mam skojarzenia z dobrym managerem. Spotkaliście może kogoś takiego na swojej drodze? Ja tak. Wielokrotnie. I zawsze byłam pod wrażeniem energii tych ludzi. Co cechuje dobrego managera?
– umiejętność określania i osiągania celów
– konsekwencja
– pewność siebie
– wiara we własne możliwości
– empatia
– umiejętność budowania relacji i wywierania wpływu na innych
– motywacja

Teraz możesz się zastanowić czy ten opis jest tobie bliski. Czy odnajdujesz w sobie takie cechy. Jeśli nie, konieczne jest skupienie uwagi na swoim splocie słonecznym. Bo nawet jeśli nie planujesz kariery korporacyjnej, to te właśnie cechy warunkują to, w jaki sposób kierujesz swoim życiem. 

Jeżeli mówimy o czakrze trzeciej to mamy na myśli głównie wewnętrzną ENERGIĘ, SIŁĘ i WOLĘ

dr Andonea Judith mówi wprost:

Kultywuj energię, by była dla ciebie dostępna. Wyznaczaj intencję i pozwól energii je napełnić. Rozwiń wolę poprzez dopasowanie się do swojego zamiaru, wybierając i realizując cele buduj Siłę przy użyciu mięśni – zarówno mięśni ciała jak i Woli. Stań się zarządcą własnego życia, a zostaniesz też jego stwórcą. 

 

Potrafisz przejąć stery nad własnym życiem. Wymagać to będzie od ciebie wiele wysiłku. Znasz powiedzenie “w zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc wiesz jak masz to zrobić. Wysiłek fizyczny wzmacnia też twoją siłę wewnętrzną. dodaje energii, uczy konsekwencji, cierpliwości. Trenuje ducha walki. Czakra trzecia – Splot Słoneczny. To twoje centrum. To kolebka twojej siły. Żeby iść do przodu musisz utrzymywać to centrum w harmonii i sile właśnie. 

Trzecia czakra – Manipura (Świetlisty Klejnot) zlokalizowana jest w okolicach splotu słonecznego i świeci kolorem żółtym. 

Ma wpływ na żebra, splot słoneczny i narządy trawienne

Jej żywiołem jest Ziemia.

Osoby z otwartą trzecią czakrą cechuje:
– wewnętrzna energia i motywacja do dzialania
– łatwość w osiąganiu celów
– konsekwencja
– dyscyplina
– równowaga emocjonalna
– wysokie poczucie własnej wartości.

Blokady w tej czakrze powodują:
– nieumiejętność w podejmowaniu decyzji
– impulsywność
– rozchwianie emocjonalne
– brak wiary w siebie
– niedowartościowanie
– brak celów w życiu 
– brak poczucia spełnienia i harmonii
– kompleksy na punkcie własnego ciała i osiągnięć w życiu. 

Jak pomóc sobie w zbudowaniu wewnętrznej siły?

1. Praktykuj jogę, zwłaszcza pozycje  równoważne, wojowników, pozycje skrętne, deskę. Wzmacniaj tułów.

2. Wzmacniaj siłę woli i dyscyplinę. Wyznaczaj sobie cele i ucz się konsekwencji. 

3. Medytuj. Afirmuj sobie własną siłę:

“Mam w sobie siłę”
“Potrafię osiągnąć wszystko co mogę osiągnąć”
“Moje życie jest spełnione i harmonijne”
“Jestem szczęśliwa/y”
“Jestem wartościowa/y”

4. Otaczaj się kolorem Żółtym.

5. Oddychaj kolorem Żółtym.

A teraz nie pozostaje ci nic innego, jak wziąć życie w swoje ręce i pokierować nim dokładnie tak jak tego chcesz. Otwórz się i złap za lejce 🙂

Namaste.

 

 

*zdjęcie czakry pochodzi ze strony PinterestDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *