Olej rycynowy na stany zapalne

Olej rycynowy na stany zapalne

Kiedyś olej rycynowy kojarzył mi się tylko i wyłącznie ze środkiem przeczyszczającym. Potem odkryłam jego właściwości pielęgnacyjne. Stosowałam go często na wzmocnienie i porost włosów, na rozdwojone końcówki, na rzęsy i brwi. Zresztą stosuję do dzisiaj. Efekty są zachwycające. Zdrowe włosy, ciemne i długie rzęsy… efekty lepsze niż po niejednym drogeryjnym kosmetyku. Jakże wielkie było moje zdumienie, gdy znajoma fizjoterapeutka zaproponowała mi smarowanie olejem rycynowym na moją ostrogę piętową. 

Pamiętam ten trudny dla mnie czas, gdy rokowania dla mojej chorej stopy nie były zbyt dobre, a w tle pojawiało się widmo operacji, ale o tym możecie przeczytać w poście Pięta Achillesa. Minęło już trochę czasu. Cierpliwie smarowałam stopę olejem rycynowym i dziś po urazie nie ma śladu. W między czasie wyleczyłam olejem dwie inne kontuzje i polecam go każdemu, kto tylko sygnalizuje mi, że ma jakikolwiek uraz, stan zapalny, kontuzje itp. 

W dzisiejszych czasach na medycynę naturalną patrzy się z przymrużeniem oka. Jeśli ktoś już sięga po tego typu środki to z umiarkowanym optymizmem “nie zaszkodzi spróbować”. Jednak działanie przeciwzapalne oleju rycynowego zostało udowodnione już 1954 roku przez dr Edgara Cayce. To on zalecał stosowanie oleju głównie jako okłady na urazy, stany zapalne kości i stawów oraz narządów wewnętrznych ponieważ niska masa cząsteczkowa pozwala wnikać olejowi przez skórę.

Olej rycynowy na stany zapalne? TAK!
– ma właściwości rozgrzewające. Ajurweda wykorzystuje to na zmniejszenie limfy i płynów ustrojowych
– pomaga usunąć toksyny z organizmu
– działa łagodząco i przeciwzapalnie
– kwas rycynolowy zawarty w oleju działa przeciwbakteryjnie. Może więc być stosowany do oczyszczania ran, na miejsca trudno gojące się, stany zapalne i choroby skóry.
– kwas rycynolowy ma również właściwości przeciwbólowe, dlatego warto stosować go na bóle mięśni, stawów oraz ból pourazowy również w przypadku bóli reumatycznych.

Okłady z oleju rycynowego można stosować również na kobiece dolegliwości.
– bolesne i obfite miesiączki
– zapalenia jajnika, szyjki macicy, pochwy
– cysty jajnika

Olej rycynowy kosztuje niewiele, a jego działanie jest tak wszechstronne, że nie sposób go nie mieć w swojej apteczce. Jeśli tylko walczysz z bólem czy stanem zapalnym, śmiało sięgnij po olej. Jestem przekonana, że tobie też pomoże.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *