Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Poddębice

Prasóweczki

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze dużo powszechna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące drinkom z sposobów budownictwa modułowego polecane jest dzisiaj do bliskiego i relatywnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej otwiera się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub i domki letniskowe. Dzieje się tak więc, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w każdej branży, a biura z kontenerów mają z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną popularną formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Sieradz

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Czyli to możliwe, aby wykonać komfortowy, funkcjonalny oraz do tego przyjemny budynek mieszkalny ze „prostego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, prezentuje się surowym, zimnym trendem oraz popularnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale te coraz modniejsze. Taki apartament stanowi nie tylko wiele tańszy w działaniu, w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, lecz jednocześnie oznacza go doskonała energooszczędność. Wygląda a na to, że lokale z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w główne trendy.

domy z Kontenerów Sieradz

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa domu z kontenera?

Do budowy domów z kontenerów najczęściej stosowane są kontenery morskie. Stanowią one zbudowane z samonośnej stalowej ramy, uczynionej z osobnych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga zbudowane są z zmian z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Sieradz

We mieszkaniach budynków z kontenerów budowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmianie wykonuje się na ostatniej jednej zasadzie jak w sukcesie tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Sieradz

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *