Jak dbać o skórę w trakcie ciąży?

Jak dbać o skórę w trakcie ciąży?

Artykuł miesiąca Promocja i Reklama

Ciąża to okres, w którym większość kobiet przestaje czuć się pięknie. Czekając na najpiękniejszy dzień w ich życiu często zapominają o sobie. Dlatego dobrze jest zadbać o siebie nawet jak przybywa kilogramów, hormony szaleją, a apetyt na różne specyficzne smaki przychodzi w środku nocy. Są różne sposoby, żeby zadbać o siebie, dlatego my dzisiaj zaproponujemy kilka!

Ciąża to taki okres w życiu kobiety, w którym ona sama często zapomina o sobie, bo skupia się na przygotowaniu do roli matki. Na boczny plan schodzą wszystkie inne potrzeby, dlatego jeżeli jesteś w trakcie oczekiwania na swojego maluszka nie zapominaj o sobie! Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko!

Po pierwszej zadbaj o skórę w trakcie ciąży. Jest bardzo dużo różnych kosmetyków, które pomogą Ci zadbać o nią i „uodpornić” ją na rozstępy. Różne marki proponują ciekawe produkty na ten problem. I tak obok zwykłego kremu czy balsamu są jeszcze olejki lub serum korygujące rozstępy, np. marki Mustela.

Rozstępy to problem wielu kobiet. Te panie, które miały silne mięśnie brzucha i wysportowane sylwetki będą miały małe brzuszki podtrzymywane przez wyćwiczone mięśnie. Te przedstawicielki płci pięknej, które unikały sportu będą niestety patrzeć, jak ich skóra rozchodzi się po bokach, dlatego warto pomyśleć o tym, aby szczególnie ją pielęgnować, np. kosmetykami Mustela, które w swoim składzie zawierają substancje korygujące rozstępy.

Ćwiczenia dla przyszłych mam. To nieprawda, że w ciąży kobieta nie powinna się ruszać. Spacery oraz specjalnie dobrane zestawy ćwiczeń pomogą kobiecie w utrzymaniu dobrej formy oraz kondycji psychicznej. Joga dla mam to świetny pomysł, który pomoże nauczyć się prawidłowego oddychania oraz kontroli nad ciałem, co później rewelacyjnie przełoży się na sam poród.

Zadbane dłonie, fryzjer oraz kosmetyczka, to również nie są zakazane tematy. Oczywiście są takie zabiegi pielęgnacyjne, których nie powinno się robić, np. farbowanie włosów, ale nie dyskwalifikuje to kobiet z korzystania z innych usług, które pomogą zachować poczucie własnego piękna. Jeżeli kobieta czuje się śliczna i zadbana, wtedy to przekłada się na jej nastrój, a jak wiadomo w trakcie burzy hormonalnej jest z tym różnie!

Jeżeli jesteś w ciąży i zastanawiasz się, czy dasz sobie radę, jesteśmy pewni, że ze spokojem poradzisz sobie z rolą mamy. Nie zapomnij jednak o sobie. Miej na swojej półce w łazience kosmetyki Mustela, dbaj o siebie. Na nocnym stoliku ustaw te książki, których nie miałaś czasu wcześniej przeczytać. A w wolnym czasie idź na jogę lub do fryzjera. Zadbaj o siebie i czuj się piękną przyszłą mamą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *