Jak wybrać dobre hantle

Jak wybrać dobre hantle

Aktulności Promocja i Reklama

Regularne wizyty na siłowni to w dłuższej perspektywie czasu całkiem pokaźny wydatek. Dlatego nie wszyscy decydują się na stałe karnety w wyposażonym studio. Ludzie, którzy lubią spędzać aktywnie czas i dbają o swoja kondycję, często ćwiczą także we własnym domu. Takie treningi w domowym zaciszu mają ogromną zaletę- można ćwiczyć w każdym momencie. Do treningów przydają się także drobne akcesoria, które pomagają zwiększać ich efektywność.

Hantle (Kelton.pl) to obowiązkowy element wyposażenia dla każdego, kto samodzielnie dba o swoja kondycję. Dzięki nim można wyrzeźbić mięsnie ramion, zadbać o odpowiednią siłę mięśni podtrzymujących biust, wymodelować pośladki, łydki, uda. Warto w tym celu zwrócić się do dobrego sklepu sportowego, w którym uzyskamy fachowa poradę.

Poczatkujący sportowcy powinni raczej skupić się na hantlach o małej wadze, np.: pół kilograma. Takie akcesoria pozwolą na wyszczuplenie ramion i zadbają o ich wytrzymałość. Wagę hantli warto zwiększać proporcjonalnie do wzmocnienia mięśni wraz z upływem kolejnych treningów, by ostateczne dostosować ich wagę do swoich nowych możliwości. Podobna zasada dotyczy treningów aerobowych. W przypadku ćwiczeń siłowych, lepiej zaopatrzyć się raczej w hantle o różnej wadze. Dobrym pomysłem są takie, w których można regulować obciążenie. To przydaje się w momentach, kiedy istnieje konieczność np.: szybkiego zmniejszenia ich wagi. Tutaj sprawdzą się zarówno modele bitumiczne, jak żeliwne i neoprenowe. Istnieje kilka rodzajów hantli, a w zasadzie ich kategorii. Podział ich odbywa się ze względu na wagę, a także materiał, z którego są wykonane.

Hantle winylowe
Ich środek jest wykonany z betonowej masy i są pokryte warstwą winylu. Na ich zakończeniach znajdują się specjalne żłobienia, które zapobiegają turlaniu się hantli po podłodze. Mają dość spore rozmiary, dlatego nie nadają się dla sportowców, którzy mają małe dłonie, lub niepewnych chwyt. Ich waga mieści się przeważnie w przedziale miedzy półtora, a pięć kilogramów.

Hantle neoprenowe
Ich środek jest przeważnie żeliwny. Na powierzchni znajduje się warstwa neoprenu, który tworzy powłokę przyjemną w dotyku, miłą dla skóry. Dzięki niemu przyrząd pewnie leży w dłoniach i nie ślizga się. Ich waga waha się od pół kilograma, aż po pięć kilogramów. Są polecane dla wszystkich, nawet dla początkujących.

Hantle gumowe
Ten typ hantli jest pokryty gumą. Mogą być nią pokryte w całości, lub tylko częściowo- np.: wyłącznie na zakończeniach, lub na samych nakładkach. Ten materiał znakomicie zapobiega ślizganiu się przyrządu podczas treningu. Waga gumowych hantli waha się od poł kilograma aż do 50 kilogramów, w zależności od konkretnego typu.

1 thought on “Jak wybrać dobre hantle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *