Porady, by lepiej zasnąć

Porady, by lepiej zasnąć

Promocja i Reklama

Coraz więcej osób ma problemy z zasypianiem. Tryb życia, stresująca praca, nieodpowiednia dieta, choroby, przewlekłe bóle oraz źle przygotowana sypialnia może trwale zepsuć jakość naszego snu, a także przede wszystkim powodować okropne problemy z zasypianiem, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, jakość pracy w dzień i powodować nieustanne zmęczenie. Nikt nie życzy sobie takich sytuacji i zdecydowanie woli ich uniknąć, jak to zrobić? Niektórzy stosują domowe metody, szukają porady w Internecie, inni zachowują się konkretnie i od razu odwiedza lekarza, aby zacząć się z bezsenności leczyć. Oczywiście są takie osoby, które to bagatelizują. Szybko jednak się przekonają, że jednak pomoc jest im potrzebna.

Bezsenność rodzi się z takich przyczyn, jak: brak uczucia wyspania pomimo dostatecznej długości snu, częste oraz przedwczesne budzenie się, trudności w zaśnięciu. Przed snem należy zadbać o odpowiednią higienę snu, na przykład poprzez przeznaczenie łóżka do spania lub współżycia, a nie czytania czy oglądania telewizji, zapewnienie sobie jak największej wygody i ciszy w sypialni, unikanie spania w ciągu dnia, zachowanie jednakowych godzin przeznaczonych na sen, niespożywanie potraw ciężkostrawnych. Jeżeli to wszystko jest zachowane i nadal nie można sobie poradzić z zaśnięciem można skorzystać z takiego rozwiązania, jak środki nasenne. Jest to często jednak ostateczność. Najpierw należy zadbać o inne aspekty, nie trzeba od razu wspierać się środkami nasennymi.

Aby lepiej zasnąć można również pomyśleć o ćwiczeniach fizycznych i zbilansowaniu diety. Osoby, które nie mają problemów z przyjmowaniem mleka mogą co wieczór przed snem wypić jego gorącą szklankę. To powinno zdecydowanie zaśnięcie ułatwić. Z drugiej strony, jeżeli ktoś może przyjmować mleko, ale go nie lubi, warto wypić filiżankę zaparzonej melisy, która wycisza i relaksuje. Sprawdzonym sposobem na poprawienie jakości snu jest zażycie ciepłej kąpieli. Środki nasenne można zastąpić ziołowymi tabletkami uspokajającymi. Taka dawka relaksu i wyciszenia skutecznie powinna zniwelować uczucie zmęczenia i wprawić w błogosławiony stan senności. Później już tylko wystarczy położyć się w wygodnym łóżku i zasnąć tuż obok ukochanej osoby. Jeżeli ziołowe tabletki traktujemy jako środki nasenne, to musimy pamiętać, aby nie przekroczyć zalecanej ilości maksymalnej, ponieważ zdecydowanie ułatwią zaśnięcie, ale mogą powodować ospałość w ciągu dnia, a już na pewno z rana.

Zapewnioną higieną snu, relaksem, wyciszeniem, dobrą dietą, ćwiczeniami fizycznymi, a nawet środkami nasennymi można zdecydowanie poprawić jakość snu oraz zniwelować problemy z zasypianiem. Należy najpierw zacząć o tych małych kroków, później, jeżeli nie będzie się to sprawdzać, należy udać się po poradę do lekarza. Pamiętajmy – nigdy nie można bagatelizować problemów ze snem. Bezsenność jest przypadłością bardzo poważną, może wpłynąć na całe nasze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *