Poznajmy się

Nazywam się Kasia Guzgan.

Jestem certyfikowanym instruktorem jogi. Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam w 1996 roku i jeszcze wtedy nie wiedziałam, że będzie moim życiowym natchnieniem, sportową miłością. Praktykuję ponad dwadzieścia lat Hatha Jogę, a od ośmiu lat Vinyasa Jogę oraz jogę hormonalną. Swoje zajęcia prowadzę w stylu vinyasa właśnie z elementami jogi hormonalnej. 

Jestem trenerem personalnym. Pierwszy raz na siłowni pojawiłam się w 2007 roku. Od razu trafiłam pod dobre skrzydła kompetentnych trenerów, którzy prowadzili mnie za rękę, po tych nieznanych wtedy dla mnie zakamarkach. Złapałam na tyle silnego bakcyla, że sama zaczęłam zgłębiać wiedzę dotyczącą treningu siłowego, funkcjonalnego, mobility zdobywając kolejne trenerskie uprawnienia.

Jestem biegaczką. Wprawdzie amatorką, ale moja miłość do biegania nie pozwala mi się zatrzymać. Im dłużej biegam, tym więcej chcę. Zaczynałam od krótkich dystansów, potem sprawdzałam swoje możliwości w biegach na 10km, aż dobiegłam do mojego kluczowego dystansu – półmaratonu. Gdzieś w głowie rodzi się plan na maraton… ale na to jeszcze jest za wcześnie. Moja pasja zaprowadziła mnie do zaszczytnego grona Ambasadorów Silesia Marathon.

Jestem doradcą dietetycznym. To konsekwencja mojego stylu życia. Nie mogę zachęcać osób do aktywnego stylu życia nie wspominając o zdrowej diecie. 

Jestem matką. Mój syn ma już 7 lat i jest centrum mojego świata. Bycie mamą to najważniejsza, najtrudniejsza a jednocześnie najszczęśliwsza rola, z jaką przyszło mi się zmierzyć. 

Jestem kobietą. Sprawy dotyczące kobiet i kobiecości w ogóle są dla mnie szczególnie ważne. 

Jestem blogerką. Bloga prowadzę od 2011. Pierwsza odsłona Happy Power Mama  powstała spontanicznie, w ciągu jednego wieczoru, jako opowieść o zmaganiach z nową dla mnie rolą. Przez ten czas blog zmieniał się wraz ze mną. Teraz Happy Power Motivation istnieje jako kompilacja rzeczy, działań, zdarzeń, które mnie inspirują. Miejsce, w którym chcę uchwycić to, czego nie oddaje fotografia. Zapamiętać, doświadczyć, działać.

HPMblog  jest o mnie, choć nie zawsze dosłownie. Na swoim blogu poruszam tematy związane z tym,  czym żyję na co dzień. Mówię o jodze, treningach, aktywności fizycznej, zdrowym stylu życia, diecie, wychowaniu, ale przede wszystkim o tym jak w codziennym natłoku obowiązków znaleźć siebie i zadbać o siebie. 

Zapraszam do mojego świata…