Relaksująca moc światła

Relaksująca moc światła

Prasóweczki Promocja i Reklama

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużo wolnego czasu, relaksujemy się i przede wszystkim śpimy regenerując się po całym dniu. Aranżacja tego miejsca będzie miła, ciekawa oraz przytulna pod warunkiem, że dobrze zaprojektujemy znajdujące się w nim oświetlenie. Przyjemny nastrój będzie zachęcał do wieczornych rozmów, ale przede wszystkim sprzyjał relaksowi.

Oświetlenie to element aranżacji, który jest istotny w każdym pomieszczeniu. Lampy wprowadzają określoną atmosferę, dlatego zawsze stawiajmy na kilka źródeł w jednym pomieszczeniu, nawet tym niewielkim. Istotny jest również ich sam wygląd- klasyczne żyrandole będą kojarzyły się z romantyzmem, zaś lampy nowoczesne wprowadzą modernistyczny klimat. W sypialni wskazane jest montowanie światła górnego, stojącego oraz bocznego. Jest kilka ciekawych trików, które pozwolą wprowadzić odprężający klimat w tym miejscu.

Jeżeli właściciele lubią małe, przytulne i kameralne wnętrza, wówczas powinni zamontować lampy, które nie przepuszczają światła, np. industrialne klosze wykonane z metalu, które kierują wiązkę tylko w jednym kierunku. Takie światło sprzyja intymności, jest idealnym tłem do np. masażu.
Lubimy otaczać się świeczkami, których delikatny płomień ma kojącą moc. O ile relaksująca i pachnąca kąpiel wśród świeczek jest wskazana, tak unikajmy ich w sypialni. Zamiast nich postawmy w różnych punktach pomieszczenia małe lampki, np. ledowe o ciepłym odcieniu. Romantyczny klimat i relaks gwarantowany.

Ciekawą alternatywą dla zwykłych świeczek są podgrzewacze do aromatycznych olejków- na tealighty lub elektryczne. Dają delikatne światło, a przy tym uwalniają kojącą moc olejków eterycznych. To skuteczna aromatoterapia we własnym domu.
Pamiętajmy, że stan odprężenia osiągamy przede wszystkim przy świetle, które jest zbliżone do naturalnego. Dlatego lampki w sypialni powinny mieć ciepły, lekko żółty odcień.

Świetnym uzupełnieniem sypialni będą lampy solne, które dają delikatne, przytłumione światło o żółto pomarańczowym odcieniu i jednocześnie oczyszczają powietrze, czyli zmieniają jego jonizację z dodatniej na ujemną. Dzięki temu w powietrzu unosi się mniej kurzu i pyłków, a nasze płuca odpoczywają. Terapia za pomocą soli kopalnej jest szczególnie zalecana astmatykom.

Nie bójmy się designerskich lamp w odważniejszych kształtach, z nietypowymi rozwiązaniami. Lampy nowoczesne wprowadzają nie tylko światło, ale też pasują do najnowszych trendów wnętrzarskich. Dodatki wykonane z naturalnego drewna uspokajają, kojarzą się z lasem, latem i wakacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *