Wiązanki kwiatowe – uniwersalny element wykończeniowy

Wiązanki kwiatowe – uniwersalny element wykończeniowy

Artykuł miesiąca Prasóweczki

Kwiaty, wiązanki oraz różnorodne zielone dopełnienia doskonale sprawdzają się jako skuteczne narzędzie dla ożywienia każdej przestrzeni. Obecnie dużo osób zaczyna odchodzić od naturalnych roślin z bardzo prostych względów. Dbanie o należyty rozwój domowego „magicznego ogrodu” w codziennym zabieganiu jest często zwyczajnie niemożliwe do zrealizowania. Ponadto szybkie więdnięcie, co bardziej zjawiskowych wiązanek uniemożliwia ich pełne wykorzystanie w celach dekoratorskich.

Dla przykładu posiadamy zjawiskową wiązankę uzupełnioną o idealnie dobrane wstążki do kwiatów, ale już za dwa, trzy dni mamy uwiędłą roślinę i…wstążki. Zjawiskowość szybko znikła, a my stoimy przed wyborem zmiany wizji wykończeniowej lub ciągłego dokupywania nowych, żywych roślin. Potęgowanie codziennych kosztów poprzez ustawiczne udawanie się do kwiaciarni jest po prostu nieproduktywne i stratne zarówno w krótko jak i długofalowym rozrachunku.

Wyjściem z sytuacji, które jest coraz częściej stosowane przez nowocześnie zorientowanych klientów są kwiaty sztuczne. Dają one znacznie więcej możliwości niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Rozwiązania tego rodzaju sprawdzają się nie tylko w przestrzeni domowej. Są one idealnym rodzajem prezentu, który zachowa swoje walory na długi czas – nie dając zjawiskowości oraz uczuciom związanym z okazją zwiędnąć. Przy sztucznych kwiatach można swobodnie popuścić wodzę swojej designerskiej wyobraźni. Wstążki do kwiatów, koraliki, paciorki, ozdobne kartki z wyszukanymi sentencjami, to tylko niektóre z elementów do wykorzystania przy stworzeniu prawdziwie niepowtarzalnego bukietu.

„Sztuczność” kwiatów jest praktycznie niezauważalna. Nowoczesne warianty nie różnią się niczym od swoich prawdziwych odpowiedników na pierwszy, a nawet na drugi rzut oka. Są one korzystną alternatywą, gdy chce się zrobić prezent, który będzie trwał, a nie stanowił okazjonalny podarunek w momencie przestąpienia progu mieszkania znajomych, czy bliskiej osoby.

Aranżacje kwiatowe to również coraz popularniejsze hobby, którego efektami obdarowuje się znajomych lub sprzedaje nawet z niezłym skutkiem. Jako dodatek do domowego budżetu aranżacje sztucznych kwiatów jest łatwiejsze niż nawiązywanie kontaktów z hurtowniami prawdziwych roślin. Daje to ponadto większe pole do manewru – w przypadku zalegania towaru nie zostaniemy z martwą przyrodą, lecz łatwymi do zmagazynowania zestawami. Spiąwszy za pomocą wstążki do kwiatów zyskujemy wiązanki łatwe do przeniesienia i proste w transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *