Zadbaj o zdrową przyszłość

Zadbaj o zdrową przyszłość

Aktulności Warto przeczytać

Jednym z najczęstszym lęków jest obawa przed objawami starzenia oraz chorobami związanymi z wiekiem. Jak się go pozbyć? Wystarczy zadbać o siebie, zanim problemy się pojawią. Rozwiązania oferuje medycyna przeciwstarzeniowa. Profilaktyka polega na dobraniu odpowiedniej diety, terapii hormonalnej, ustaleniu zasad zdrowego stylu życia w taki sposób, aby ustrzec pacjenta przed ewentualnymi chorobami lub dolegliwościami związanymi z upływem czasu.

Zdiagnozuj problem

Chętni na skorzystanie z medycyny prewencyjnej powinni zacząć od wykonania serii specjalnych badań. Dlaczego? Warto najpierw poznać czynniki ryzyka i potencjalne choroby, a także sprawdzić, jaki jest stan organizmu, aby dobrać odpowiednie działania. Dzięki temu można określić, jaki specjalista może okazać się pomocny oraz jakie zabiegi należy rozważyć. Podczas opracowywania programu dla każdego pacjenta często lekarz wypyta o historię chorób w rodzinie, aby móc przewidzieć ryzyko ich wystąpienia.

Jak dobrać dietę i ćwiczenia?

Medycyna anti-aging (http://skinclinic.pl/category/medycyna-prewencyjna-i-przeciwstarzeniowa/) opiera się na indywidualnym dobraniu terapii. Aby była skuteczna, wykonuje się serię badań – podstawowe badania krwi i moczu oraz szczegółowe mierzenie poziomu glukozy, testosteronu, antyoksydantów umożliwia analizę czynników ryzyka. Wykonuje się także badania genetyczne oraz fizykalne badanie stanu mięśni. Konsultacje z lekarzami specjalizującymi się w tej dziedzinie są możliwe w Klinice Skin Clinic. Medycyna prewencyjna to coraz silniejszy trend, w związku z czym profesjonalna opieka w tym zakresie staje się coraz bardziej dostępna.

Jesteś tym co jesz

Duże znaczenie w profilaktyce chorób związanych ze starzeniem się ma psychodietetyka. Na podstawie odpowiednich badań należy dobrać dietę, która zapewni właściwe dostarczenie organizmowi potrzebnych substancji. Psychodietetyka uwzględnia także czynniki psychologiczne. Konsultacje ze specjalistą pomogą nie tylko zaplanować dietę, ale również znaleźć motywację do przestrzegania jej. Dlaczego dieta jest aż tak ważna? Wygląd sylwetki zależy w równym stopniu od ćwiczeń fizycznych, jak i od sposobu odżywiania się, które także wpływa na poprawę odporności i samopoczucia.

Ruch to zdrowie

Przysłowie “w zdrowym ciele zdrowy duch” ma w sobie wiele prawdy. Regularne ćwiczenia fizyczne poprawią metabolizm, pomogą w utrzymaniu kondycji i szczupłej sylwetki oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na wiele problemów zdrowotnych pomoże odpowiednio dobrana fizjoterapia. Osoby stroniące od ruchu są narażone na choroby serca oraz problemy z ciśnieniem. Brak ruchu wiąże się także z magazynowaniem większej ilości tkanki tłuszczowej oraz ryzykiem chorych stawów. Medycyna przeciwstarzeniowa ma na celu opracowanie takiego stylu życia, który umożliwi jak najlepszą profilaktykę – z tego powodu warto zaplanować chociaż kilka godzin aktywności fizycznej w tygodniu. Największą popularnością cieszy się pływanie, jogging oraz nordic walking.

Odmładzanie i poprawa wyglądu

Ponieważ medycyna przeciwstarzeniowa kładzie nacisk także na odpowiedni poziom samopoczucia psychicznego, niekiedy poleca się zabiegi medycyny estetycznej. Wiele nieinwazyjnych zabiegów pozwala na widoczne odmłodzenie skóry i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Coraz popularniejsze zabiegi laserowe często trwają tylko chwilę, zapewniając długotrwałe efekty. Również nowoczesna kosmetologia proponuje wiele rozwiązań, które pomogą cerze dojrzałej. Poprawa wyglądu jest widoczna niemal natychmiast i z pewnością doda pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *