Zmarszczki palacza – jak skutecznie sobie z nimi poradzić?

Zmarszczki palacza – jak skutecznie sobie z nimi poradzić?

Aktulności Warto przeczytać

Zmarszczki są deformacjami skóry, jakie pojawiają się wraz z wiekiem, wskutek utraty jej elastyczności. Pierwsze zmiany można zaobserwować już około 30. roku życia, najpierw w postaci linii między nosem a ustami, a następnie dookoła oczu i na czole. Oprócz czasu i czynników genetycznych, powstawaniu zmarszczek sprzyja także wiele innych elementów naszej codzienności, na jakie mamy wpływ, a jakie w trosce o urodę, możemy wyeliminować.

Upływ czasu osłabia włókna elastyny i kolagenu, które są ważnym elementem rusztowania dla skóry, zapewniając jej odpowiednie napięcie. Dodatkowo szkodliwy wpływ na nie mają wolne rodniki i toksyny, jakie obniżają poziom niektórych witamin (A, C, E) stymulujących naturalną produkcję kolagenu. Efektem tego są ubytki objętości tkanki podskórnej, co prowadzi do zwiotczenia i pojawienia się zmarszczek.

Kod kreskowy

Pionowe zmarszczki wokół ust, głównie nad górną wargą, tzw. „usta palacza” lub „zmarszczki palacza”, pojawiają się na ogół po 45. roku życia przy ściągnięciu ust. Nie są skutkiem wyłącznie upływającego czasu, lecz także braków w uzębieniu, stąd nie należy ich obecności odnosić wyłącznie do osób palących. Jak wyjaśnia dr Agnieszka Adamowska, specjalista dermatolog-wenerolog, ekspert Kliniki Sthetic w zakresie dermatologii estetycznej, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy stanowią podstawowe czynniki decydujące o ich powstawaniu, a dodatkowym elementem tego procesu jest dość wysoka aktywność mięśnia okrężnego ust, odpowiadającego za mimikę, która utrwala obecność zmarszczek. Z biegiem czasu coraz bardziej widoczne, zaczynają zaburzać linię ust, uniemożliwiając wykonanie precyzyjnego makijażu.

Zmarszczki palacza – skuteczny wypełniacz

Najczęściej u osób, u których pojawiły się „zmarszczki palacza” wskazane jest niewielkie powiększenie ust i wypełnienie kącików kwasem hialuronowym. Taki kompleksowy zabieg można wykonać jednorazowo i polega na wstrzykiwaniu do skóry odpowiedniego preparatu na bazie kwasu hialuronowego przy użyciu igły, albo cieniutkiej kaniuli liniowo, nad i pod ustami w płaszczyźnie skóry. Zabieg kończy delikatny masaż obszaru zabiegowego w celu równomiernego ułożenia preparatu.

Wypełniacze stanowią nieinwazyjny sposób korekcji zmarszczek oraz modelowania konturów twarzy, zwiększając jednocześnie objętość ust i ten rodzaj zabiegów charakteryzuje się wysoką efektywnością – podkreśla specjalista Kliniki Sthetic . Kwas hialuronowy zawarty w tej grupie preparatów jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, jaki z czasem ulega degradacji, wpływając zasadniczo na proces wiotczenia skóry. Preparaty stosowane w terapii anty-aging oferowane przez medycynę estetyczną są w pełni bezpieczne i pełnią podczas kuracji tę samą rolę, a więc wiążą wodę, dzięki czemu skóra może utrzymać odpowiednie napięcie i nawilżenie, a w konsekwencji młody wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *